/Files/photogallery/732/ДПА.jpg

ДПА 2023

«Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року»

"Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році"

ДПА 2022

Звільнено від ДПА учнів початкової та базової середньої освіти у 2021-2022 навчальному році

Деякі питання проведення у 2021-2022 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту

ДПА 2021

Міністерством освіти і науки розроблено проект наказу, що визначає умови проведення державної підсумкової атестації школярів, які здобувають початкову, базову та повну загальну середню освіту в 2020/21 навчальному році.

Відповідний проект документа винесений для громадського обговорення, що триватиме до 12 жовтня.

Зокрема, проектом наказу визначено перелік предметів, з яких цього навчального року складатимуть шкільні іспити учні 4-х, 9-х та 11-х класів, а також форму проведення державної атестації.

Як і у попередні роки, учні 4-х та 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію письмово у своїх школах.

ДПА випускників шкіл традиційно відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

ДПА учнів 4-х класів у 2020/21 навчальному році(перелік предметів)

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

ДПА учнів 9-х класів у 2020/21 навчальному році(перелік предметів)

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття базової освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

ДПА учнів 11-х класів у 2020/21 навчальному році(перелік предметів)

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти), проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*) (за вибором здобувача освіти**).

4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти***).

5. Мова національної меншини чи корінного народу****.

* Відповідно до освітньої програми закладу освіти.

** Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

*** Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

**** Для здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради